Strona główna

SZKOLNE WYDARZENIA

BIEŻĄCE

ŚWIĘTO SZCZYPIORNIAKA W GMINIE

W dniach 20.02.2020r. oraz 25.02.2020r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Sośnicowicach odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. Zawody rozgrywano w dwóch kategoriach wiekowych.


Jako pierwsi do rywalizacji stanęli zawodnicy i zawodniczki z rocznika 2007 i młodsi. W turnieju dziewcząt wystąpiły tylko reprezentacje szkół z Sierakowic i Sośnicowic. Mistrzem gminy w piłce ręcznej dziewcząt została drużyna z Sośnicowic wygrywając mecz 5 : 4. W turnieju chłopców zagrały drużyny z Sierakowic, Sośnicowic i Kozłowa. Pierwsze miejsce również zajęła Szkoła Podstawowa z Sośnicowic, drugie - Szkoła Podstawowa z Sierakowic, a na trzecim uplasowała się Szkoła Podstawowa z Kozłowa. Najwięcej bramek w turnieju dziewcząt zdobyła Vanessa Goik (SP Sierakowice) – 3. Natomiast najskuteczniejszym zawodnikiem został Dominik Stolorz (SP Sierakowice). Zdobył 6 bramek.
Kilka dni póżniej swoje zawody rozegrała młodzież z rocznika 2005-2006. I tutaj także najlepsi okazali się uczniowie i uczennice z Sośnicowic. Chłopcy zdecydowanie wygrali mecz z drużyną z Sierakowic wynikiem 15:8. Natomiast dziewczęta zwyciężyły z zespołem z Kozłowa 18:1 oraz z drużyną z Sierakowic 14:2. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Sierakowic, a trzecie Szkoła Podstawowa z Kozłowa. Najskuteczniejszą zawodniczką została Paulina Przybyła (SP Sośnicowice)- 9 bramek. W turnieju chłopców najwięcej bramek zdobył Kacper Rusin (SP Sośnicowice) – 8. Gratulujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom sportowej postawy oraz zaangażowania. Mamy nadzieję, że wszyscy zdobyli cenne doświadczenia, które pozwolą im dalej rozwijać się w tej pięknej dyscyplinie sportu.

Logowanie

ZIMOWE PÓŁKOLONIE 2020

CZYTAJ, JAK BYŁO

 

MSWiA PRZESTRZEGA

Więcej na stronie

Spot

 

Licznik odwiedzin

199896
TodayToday88
All_DaysAll_Days199896