Strona główna

SZKOLNE WYDARZENIA

BIEŻĄCE

Zwycięstwo naszych uczennic!!!! 

W październiku uczennice – Hania Cichoń, Kasia Pleś, Magda Dylla i Martyna Szumańska z klasy VIII  Szkoły Podstawowej im. J.Rogera w Sośnicowicach -  wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Literacko – Filmowym „ Film to życie, z którego wymazano plamy nudy”. Był on inspirowany 100 rocznicą urodzin Jerzego Kawalerowicza i Janusza Morgensterna, a organizatorami byli: Delegatura Częstochowska Kuratorium Oświaty w Katowicach, I LO im. J. Słowackiego w Częstochowie i Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli WOM w Częstochowie. 

Dziewczęta miały do napisania opowiadania oraz nagranie repliki na kanwie jednego z wybranych filmów ww. reżyserów . Podzieliły się na dwie grupy, wybrały „Quo vadis” Jerzego Kawalerowicza i  „ Żółty szalik”  Janusza Morgensterna.

Przez półtora miesiąca intensywnie pracowałyśmy nad tekstem jak też nad wyborem sceny do nagrania repliki. Zebrałyśmy rekwizyty, stroje, przygotowałyśmy teksty. Najwięcej zabawy było podczas nagrywania. Musiałyśmy, tak jak to było w filmie „Żółty szalik” odtworzyć wieczór wigilijny. Były więc potrawy na stole – barszcz, uszka, bigos, śledziki, kompot z suszonych śliwek – eleganckie ubrania, świece. Nie zabrakło kolęd i bicia dzwonów, wzywających na pasterkę. Sceny nagrywałyśmy w szkole i w plenerze. Magda i Martyna zgrabnie je zmontowały i tak powstały dwie trzy – minutowe repliki. Przegrały je na elektroniczne nośniki by później wspólnie udać się na pocztę i je wysłać. No cóż, a potem pozostało cierpliwie czekać na wyniki.

Nadeszły bardzo spóźnione ale jakże wspaniałe. Hania Cichoń z Kasią Pleś zdobyły I miejsce a Magda Dylla i Martyna Szumańska wyróżnienie. Radości, skakania i gratulacjom nie było końca. W styczniu pojedziemy do Częstochowy na uroczyste wręczenie nagród.

O czym zawiadamia niemniej szczęśliwa nauczycielka j. polskiego A. Bielewicz-Ozga


biblioteka 2

KATALOG ONLINE BIBLIOTEKI

Sposób logowania jest taki sam, jak do dziennika elektronicznego.

Logowanie

STOP COVIDBaner na stron www

 Więcej informacji na stronie 

https://www.gov.pl/web/protegosafe

pobrane

 

MSWiA PRZESTRZEGA

Więcej na stronie

Spot

 

Licznik odwiedzin

646765
TodayToday25
All_DaysAll_Days646765