Strona główna

SZKOLNE WYDARZENIA

BIEŻĄCE

Recytatorskie talenty 2019

11 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej im. J. Rogera w Sośnicowicach odbył się kolejny Gminny Konkurs Recytatorski, w którym trzydziestu jeden recytatorów ze szkół podstawowych naszej gminy, stanęło do rywalizacji.
Występujący, jak co roku, zaprezentowali swoje umiejętności na bardzo wysokim poziomie. Przeróżne wiersze i ciekawe teksty prozy bawiły widownię i szacowną komisję przez kilka dobrych godzin, po upłynięciu których należało wybrać najlepszych.

Komisja w składzie: pani Agnieszka Nalepka – twórczyni i reżyser w młodzieżowym teatrze Carpe Diem w Pyskowicach, także nauczyciel j. polskiego w Szkole Podstawowej nr 3 w Pyskowicach, pani Krystyna Szpila – emerytowany dyrektor i nauczyciel j. polskiego w szkołach naszej gminy oraz pani Helena Wypych – emerytowany nauczyciel j. polskiego i niemieckiego - wyłoniła laureatów w dwóch grupach wiekowych.
Zwyciężczynią tegorocznego konkursu w kategorii klas IV-VI została Marta Wójciak, uczennica kl. IV SP w Sośnicowicach. Na drugim miejscu uplasowała się Laura Folwaczny również z kl. IV tej samej szkoły. Trzecie miejsce przypadło Weronice Donner z kl. VI SP w Sierakowicach. Przyznano także wyróżnienie: Julii Moric z kl. VI SP w Bargłówce.
W kategorii klas VII-VIII zwyciężyła Martyna Kijas z kl. VII SP w Sośnicowicach, drugim miejscem uhonorowano Zuzannę Łukasik z kl. VIII z Sośnicowic, a trzecie zajął Paweł Ogaza z kl. VII SP w Kozłowie.
Wyróżnieni recytatorzy zostali przygotowani przez swoich nauczycieli, a są nimi panie: Aleksandra Bielewicz-Ozga i Agnieszka Golec - SP w Sośnicowicach, Kaja Biwo - SP w Kozłowie, Alicja Walus-Wspaniały - SP w Bargłówce oraz Sybilla Dygatz i Teresa Strykowska - SP w Sierakowicach.
Nikt nie wrócił do domu przegrany, a piątka z osób zajmujących nagrodzone miejsca będzie reprezentować naszą gminę w konkursach recytatorskich na wyższych szczeblach – w regionalnym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Katowicach i Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Toszku. Życzymy im powodzenia!!!
Dziękujemy Panu Burmistrzowi Leszkowi Kołodziejowi, że swoją obecnością zaszczycił naszą imprezę. Nagrody rozdane uczestnikom ufundował Urząd Miejski w Sośnicowicach.
Konkurs został przygotowany przez zespół nauczycieli z SP w Sośnicowicach: Agnieszkę Golec i Ewę Labochę.

Ewa Labocha

(Więcej zdjęć w Galerii)


biblioteka 2

KATALOG ONLINE BIBLIOTEKI

Sposób logowania jest taki sam, jak do dziennika elektronicznego.

Logowanie

SZKOŁA BIERZE UDZIAŁ W PROJEKCIE "POZNAJ POLSKĘ".
Baner na stron www

 Więcej informacji na stronie 

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/poznaj-polske

mein BIP

MSWiA PRZESTRZEGA

Więcej na stronie

Spot

 

Licznik odwiedzin

869456
TodayToday85
All_DaysAll_Days869456