Strona główna

SZKOLNE WYDARZENIA

BIEŻĄCE

Mistrzostwa Powiatu Gliwickiego Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej

W dniu 18.10.2016 na boisku ORLIK w Sośnicowicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Gliwickiego w Piłce Nożnej grupy knurowskiej. Do zawodów zgłosiły się trzy drużyny, które wygrały swoje eliminacje gminne lub miejskie tj. Szkoła Podstawowa nr 7 z Knurowa, Szkoła Podstawowa z Żernicy oraz Szkoła Podstawowa im. J . Rogera z Sośnicowic. W turnieju rozegrano trzy mecze, każdy trwał 2 x 15 min. W pierwszym meczu zespół z Knurowa wygrał 13 : 2 z drużyną z Żernicy. W następnym chłopcy z Sośnicowic 6 : 1 również wygrali z Żernicą. Ostatni mecz pomiędzy szkołą z Kurowa i szkołą z Sośnicowic decydował o zwycięstwie w turnieju. Nasi chłopcy walczyli dzielnie i do przerwy utrzymywał się wynik remisowy 2 : 2. Niestety trochę słabsza gra w drugiej połowie zdecydowała, że zespół Knurowa wygrał 7 : 2 i zajął I miejsce. Drugie miejsce zdobyła szkoła z Sośnicowic, a trzecie z Żernicy. W sośnicowickiej drużynie zagrali: Grzegorz Witkowski, Dominik Kaliński, Kamil Tajnert, Krzysztof Łechtański , Kamil Płaczkiewicz, Jakub Szrajber, Patryk Pawełczak, Bartosz Śliwiński oraz Kamil Tentscher. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Dominik Kaliński i Kamil Tajnert ( po cztery). Naszym chłopakom należą się wielkie wyrazy uznania za sportową postawę, wolę walki oraz zaangażowanie! Dziękujemy również Panu Sebastianowi Piecha - sędziemu zawodów – za pomoc w prowadzeniu turnieju.