Wydarzenia archiwalne

Koniec roku szkolnego

19 czerwca odbyła się w naszej szkole uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019. O godzinie 8:00 uczniowie udali się na mszę świętą. Po mszy odbył się apel. Pan wicedyrektor Marcin Kubala krótko podsumował naszą pracę w bieżącym roku szkolnym. Wszyscy bardzo dobrze pracujący uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. Jako załącznik do cenzurki z biało-czerwonym paskiem wyróżnieni uczniowie otrzymali również nagrody książkowe. W czasie apelu zostały wręczono także nagrody i dyplomy uczniom pracującym na rzecz szkoły, udzielającym się aktywnie w Samorządzie Uczniowskim oraz reprezentującym szkołę w różnego rodzaju konkursach międzyszkolnych i zawodach sportowych. Pozostałe świadectwa i nagrody zostały rozdanie w klasach.
Z okazji WAKACJI, wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy zasłużonego odpoczynku po całorocznej, ciężkiej pracy w szkole!!!

M.W.

(Zdjęcia w naszej Galerii)

Żegnamy absolwentów

18 czerwca odbyła się uroczysta akademia żegnająca klasę ósmą oraz klasy trzecie gimnazjum. Uczniowie klas 7a i 7b szkoły podstawowej pod kierownictwem pani Anny Pacygi i pani Moniki Wolke przygotowali uroczyste pożegnanie dla absolwentów naszej szkoły. Krótkie pożegnalne programy przygotowali również absolwenci kończący w tym roku szkołę.
Podczas uroczystości zostały również wręczone statuetki „SUPER ABSOLWENTA” przygotowane przez panią Małgorzatę Wyrozumską a wręczone zostały przez pana Wiesława Wyrozumskiego wraz z życzeniami powodzenia w dalszej edukacji i dostania się do wymarzonej szkoły średniej.
Statuetki „SUPER ABSOLWENTA” zostały wręczone następującym uczniom:
 Krzysztofowi Łechtańskiemu z klasy 8
 Dominikowi Wilczkowi z klasy 3A
 Markowi Jarzina z klasy 3B
 Patrycji Reda z klasy 3C.

M.W.

(Zdjęcia w naszej Galerii)

Komersy dwa

7 czerwca odbył się komers klasy ósmej. Przed uroczystością uczniowie uczestniczyli w uroczystej mszy św., która przepięknie zamknęła 8 lat pracy w szkole.
Tydzień później swój pożegnalny bal mieli uczniowie trzecich klas gimnazjalnych. Przed uroczystością odbyła się uroczysta msza św., która przepięknie zamknęła trzy lata pracy w gimnazjum.
Następnie uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi udali się na miejsce zabawy. Gdy zabrzmiała muzyka wszyscy zaczęli tańczyć. Absolwenci doskonale się bawili.
Te kilka godzin minęło jak sen, ale na pewno każdy będzie wspominał „Komers 2019” i na długo pozostanie on w pamięci wszystkich obecnych.

M.W.

(Zdjęcia z komersu gimnazjalistów w naszej Galerii)

Festyn rodzinny

Dnia 24 maja 2019 roku odbył się na terenie ogrodu przy budynku szkoły, mieszczącym się przy ulicy Gimnazjalnej, I Szkolny Festyn Rodzinny. Po dwóch tygodniach intensywnych opadów deszczu, w piątek rano nareszcie zaświeciło słońce i mogliśmy odetchnąć z ulgą.
Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy uczniów wraz z rodzicami. Festyn był zorganizowany pod hasłem przyroda blisko nas. Na uczestników czekały liczne atrakcje. Między innymi była to gra i loteria „Paszport Rogera”. Do zaliczenia było w niej 5 konkurencji: tor przeszkód, strzelnica balonów pełnych wody, strzelanie z pistoletów nerf, gry leśne i selfie point. Na każdego uczestnika tej zabawy, który zdobył wszystkie punkty, czekała do odebrania mini nagroda oraz udział w losowaniu nagród głównych, ufundowanych przez naszych sponsorów. Nadleśnictwo Rudziniec udostępniło nam puzzle, plansze magnetyczne i gry, które przybliżyły nam życie lasu. Firma Hirschvogel Components Poland uczyła nas jak udzielać pierwszej pomocy i co robić w sytuacji zagrożenia życia. Można było zobaczyć z bliska jak wygląda wóz strażacki oraz ciężka praca tych służb. Firma „A Kuku” umożliwiła nam spotkanie z ptakami drapieżnymi i sowami. Dzięki Radzie Mieszkańców Sośnicowic na stoisku żywej edukacji „Walabia” można było zaprzyjaźnić się z kangurem, agamą brodatą, wężami, skorpionem, wijami, oposem i różnymi owadami, a podczas pokazu chemicznego zorganizowanego przez „Doświadczalnię.com” można było samodzielnie uczestniczych w prowadzonych eksperymentach badawczych. Atrakcją była też świetna zabawa z gigantycznymi bańkami mydlanymi. Podczas warsztatów plastycznych zorganizowanych przez fundację „Manufaktura kultury” dzieci samodzielnie projektowały i wykonywały owady. To stanowisko przypominało nam także o zbilżających się wakacjach, można było zapleść na głowie wakacyjne warkoczyki i zrobić sobie tatuaż. Młodsi uczestnicy festynu chętnie malowali chodnikowe graffiti.
Podczas festynu można było zjeść coś smacznego. Nasze mamy zadbały o wspaniałe wypieki, doskonałą kawę, smaczną kiełbaskę z grilla, hot-dogi i wyśmienity żurek. Dzieciom bardzo smakował popcorn. Hitem była jednak wata cukrowa ufundowana i robiona przez Radę Mieszkańców Sośnicowic.
Czas umilały nam występy muzyczne, wokalne i recytatorskie dzieci z klas młodszych oraz młodzieży. Nasi wspaniali chłopcy: Antek, Krzysztof i Michał zadbali o doskonałe nagłośnienie.

R.R.

(Zdjęcia w naszej Galerii)

Szkolny Dzień Sportu

Dnia 3.06.2019 roku na Orliku koło naszej szkoły odbył się Dzień Sportu. Brały w nim udział klasy 4 – 6 szkoły podstawowej. Zaś dnia 6.06.2019 roku odbył się Dzień Sportu dla klas 7 – 8 szkoły podstawowej oraz klasy trzeciej gimnazjum. Przed rozpoczęciem konkurencji odbyła się krótka rozgrzewka, którą poprowadził pan Błażej Krysa. Chwilę później wszyscy rozeszli się do stanowisk z dyscyplinami sportowymi, do których wcześniej się zapisali: strzał z kapcia, lotki, bieg na 100 m, strzał do celu, przeszkody, strzał w poprzeczkę, rzut piłką lekarską, rzut do kosza. Każdy brał aktywny udział w konkurencjach. Pod uwagę wzięte były najwyższe uzyskane w nich wyniki, a ci którzy je zdobyli otrzymali nagrody takie jak: dyplom, bon 50 zł do sklepu Decathlon lub sportowy ręcznik. Po zasłużonym wysiłku Rada Rodziców zafundowała uczniom lody, jabłka i wodę mineralną. Pod koniec mogli oni również rozegrać między sobą mecze piłki nożnej oraz siatkówki. Dla chwili ochłody pozwolono im oblewać się wodą w wyznaczonym czasie. Zadowoleni i bardzo zmęczeni uczniowie wrócili do szkoły.

Monika Olejnik i Ksenia Krotofil

(Zapraszamy do naszej Galerii)