Wydarzenia archiwalne

Recytatorskie talenty 2019

11 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej im. J. Rogera w Sośnicowicach odbył się kolejny Gminny Konkurs Recytatorski, w którym trzydziestu jeden recytatorów ze szkół podstawowych naszej gminy, stanęło do rywalizacji.
Występujący, jak co roku, zaprezentowali swoje umiejętności na bardzo wysokim poziomie. Przeróżne wiersze i ciekawe teksty prozy bawiły widownię i szacowną komisję przez kilka dobrych godzin, po upłynięciu których należało wybrać najlepszych.

Czytaj więcej: Recytatorskie talenty 2019

Półkolonie zimowe

W dniach od 11 do 15 lutego 2019 r. zorganizowane zostały w naszej szkole zajęcia dla młodych mieszkańców Sośnicowic, uczniów tutejszej szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych.
Pierwszy dzień półkolonii rozpoczął się od spotkania ze wszystkimi uczestnikami. W ramach czynności organizacyjnych przedstawiono uczestnikom program zajęć półkolonii i omówiono zasady uczestnictwa i bezpieczeństwa podczas zajęć na terenie obiektu, jak i podczas imprez wyjazdowych. Wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy, każdej grupie przydzielony został nauczyciel opiekun. Następnie w drugiej połowie dnia zajęć wszyscy zapakowali się grzecznie do autokaru i udali się na pierwszy wyjazd. Celem był park rozrywki „Alegra” w Gliwicach. Uczestnicy półkolonii mogli wyszaleć się na sali zabaw, pograć w kręgle czy wziąć udział w laserowym painball’u.
Kolejne cztery dni przeznaczono również na wycieczki. We wtorek i czwartek basen lub lodowisko do wyboru. Najdłuższy wyjazd miał miejsce w środę, gdzie uczniowie udali się na wycieczkę do Wisły, gdzie z bliska mogli zobaczyć skocznię narciarską im. Adama Małysza oraz obejrzeć trofea naszego mistrza w jego Galerii. W drodze powrotnej najważniejszym punktem programu był oczywiście Mc’Donald’s. Ostatni dzień to wyjazd do kina Cinema City w Gliwicach.
Zajęcia odbywały się bez zakłóceń w miłej i sympatycznej atmosferze i pozwoliły uczestnikom na przyjemne spędzenie wolnego czasu podczas zimowych ferii.

Wiesław Wyrozumski

Przedstawienie profilaktyczne

30.11.18 r. w naszej szkole na 3 godzinie lekcyjnej, w małej salce, uczniowie klas trzecich gimnazjum mieli okazję zobaczyć spektakl teatru Bajaderka pt. „Pielgrzym – czyli o tolerancji i empatii”, zorganizowany z inicjatywy pani pedagog Zuzanny Wilczek.
Główny bohater sztuki – Chris, w wyniku niewyjaśnionych okoliczności traci pamięć. W odzyskaniu choć części wspomnień pomaga mu pani Ania, którą poznał w okolicznym hotelu. Kiedy odnajduje go żona, staje on przed wyborem, czy wrócić do poprzedniego życia czy zacząć je na nowo.
Sedno, a zarazem przesłanie sztuki podkreślił morał: Miarą człowieka są jego czyny. Uczniom bardzo spodobało się widowisko, szczególnie, że mogli brać w nim czynny udział. Nasz kolega – Szymon, wcielił się w postać hotelowego kelnera – Pedro. Na pewno wiele zyskaliśmy dzięki takiemu spotkaniu i mamy nadzieję, iż jeszcze się powtórzy.

Przygotowały: Anna Możdżeń, Ksenia Krotofil, Monika Olejnik

Dzień życzliwości uczniów

Dnia 29.11.2018 roku w naszej szkole odbył się Dzień Życzliwości. Uczniów poproszono wcześniej, żeby postarali się przyjść w żółtych ubraniach, ponieważ ten kolor kojarzy się z radością.
Święto zorganizowali uczniowie z klasy 3c. Już od pierwszej przerwy rozdawali nam nadrukowane, jak i prawdziwe uśmiechy, co było bardzo miłe. Później na osobnych karteczkach w kształcie dłoni pisaliśmy coś miłego. Karteczki te zostały przyklejone na wielkim Drzewie Życzliwości, które powieszone zostało na szkolnym korytarzu. Rozdane nam również zostały kwadratowe karteczki, z miłymi zwrotami, np. Świetnie dziś wyglądasz!, które mogliśmy dać innym. Na 20-minutowej przerwie chłopcy zajmujący się sprzętem szkolnym włączyli wesołą muzykę, która jeszcze bardziej podkreślała klimat Dnia Życzliwości.
Odbyła się również zbiorowa sesja fotograficzna, na którą załapali się ci „najbardziej żółci”. Celem tego dnia było bycie dla wszystkich koleżeńskim i otwartym. Zdecydowanie był to udany dzień!

Przygotowały: Anna Możdżeń, Ksenia Krotofil, Monika Olejnik

Recytatorskie Talenty

„Recytatorskie” Talenty 2018 w Szkole Podstawowej im. J. Rogera w Sośnicowicach
22 marca 2018 r. był dniem upływającym pod znakiem młodych talentów. Tego dnia, dwudziestu trzech recytatorów ze szkół podstawowych i klas gimnazjalnych naszej gminy,   stanęło do rywalizacji w kolejnym Gminnym Konkursie Recytatorskim.
Występujący, jak co roku, zaprezentowali swoje umiejętności na bardzo wysokim poziomie. Przeróżne wiersze i ciekawe teksty prozy bawiły widownię i szacowną komisję przez kilka dobrych godzin, po upłynięciu których należało wybrać najlepszych.
 Komisja w składzie: pani Renata Cichecka – doradca metodyczny z j. polskiego z Gliwickiego Ośrodka Metodycznego pani Joanna Gawlik – nauczyciel j. polskiego w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach, pani Helena Wypych oraz pani Krystyna Szpila  byłe nauczycielki j. polskiego - wyłoniła laureatów w dwóch grupach wiekowych.
Zwyciężczynią tegorocznego konkursu w kategorii klas IV-VI została Paulina Łechtańska, uczennica kl. IV SP w Sośnicowicach. Na drugim miejscu uplasowali się Olga Krzyzińska i Antoni Forenda z kl. VI SP w Sośnicowicach. Przyznano tutaj także dwa wyróżnienia: Antoninie Łukasik z kl. IV SP w Sośnicowicach i Pawłowi Ogazie z kl. VI SP w Kozłowie.  
W kategorii klas VII i gimnazjalnych zwyciężyła Zuzanna Łukasik z kl. VII SP w Sośnicowicach, drugim uhonorowano Maję Hyrsz z kl. VII SP w Bargłówce, a trzecie zajęła Małgorzata Kloc z kl. VII SP w Kozłowie
Wszyscy recytatorzy zostali przygotowani przez swoich nauczycieli, a są nimi panie:
Agnieszka Golec - SP w Sośnicowicach, Klaudia Buchta - SP w Kozłowie, Alicja Walus-Wspaniały - SP w Bargłówce oraz Katarzyna Wiśniewska i Sybilla Dygatz - SP w Sierakowicach.
Nikt nie wrócił do domu przegrany, a siódemka z osób zajmujących nagrodzone miejsca  będzie miała okazję jeszcze raz zaprezentować swoje umiejętności w konkursach recytatorskich na wyższych szczeblach – w regionalnym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego  w Katowicach i Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Toszku. Życzymy im powodzenia!!!
Swoją obecnością zaszczyciła nas przewodnicząca Rady Miejskiej p. Regina  Bargiel.
Konkurs został przygotowany przez zespół nauczycielski z SP w Sośnicowicach: A. Bielewicz-Ozgę, Agnieszkę Golec i Ewę Labochę.