Strona główna

Dzień równości, tolerancji i szacunku

Dnia 17.05.19 r. w naszej szkole odbył się dzień równości, tolerancji i szacunku przygotowany przez klasę 3a oraz 3c pod opieką pani Aleksandry Bielewicz-Ozgi i pani Doroty Chrzan. Tego dnia każdy uczeń ubrany był w kolorach: żółtym, niebieskim, pomarańczowym, zielonym, różowym i białym. Szkolne korytarze przystrojone były kolorowymi balonami, plakatami i hasłami promującymi tolerancję.
Na pierwszej lekcji przez nasz radiowęzeł została poprowadzona audycja poświęcona walce z mową nienawiści. Natomiast na kolejnych godzinach każda z klas mogła uczestniczyć w grach i zabawach poprowadzonych przez uczniów oraz konkursie plastycznym na najlepszy plakat. Zwieńczeniem całego dnia była prezentacja zawierająca informacje naświetlające jakim problemem obecnie jest krzewiąca się nienawiść oraz zdjęcia i podsumowanie pracy klasy 3a i 3c w projekcie Amnesty International.
Na zakończenie została również podsumowana przeprowadzona w tym dniu ankieta i sondaż. Organizatorzy odpowiedzieli również na kilka losowych pytań ze skrzynki, która działała przez cały tydzień dla uczniów mających jakieś pytania czy wątpliwości w związku z tematem obchodów. Uczniowie całe wydarzenie odebrali bardzo pozytywnie i z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach.
Mamy nadzieję, że nabyta tego dnia wiedza pozostanie z nami na długo i znajdzie swoje zastosowanie w życiu codziennym.

Monika Olejnik

(Zapraszamy do naszej Galerii)