Strona główna

SZKOLNE WYDARZENIA

BIEŻĄCE

Festyn rodzinny

Dnia 24 maja 2019 roku odbył się na terenie ogrodu przy budynku szkoły, mieszczącym się przy ulicy Gimnazjalnej, I Szkolny Festyn Rodzinny. Po dwóch tygodniach intensywnych opadów deszczu, w piątek rano nareszcie zaświeciło słońce i mogliśmy odetchnąć z ulgą.
Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy uczniów wraz z rodzicami. Festyn był zorganizowany pod hasłem przyroda blisko nas. Na uczestników czekały liczne atrakcje. Między innymi była to gra i loteria „Paszport Rogera”. Do zaliczenia było w niej 5 konkurencji: tor przeszkód, strzelnica balonów pełnych wody, strzelanie z pistoletów nerf, gry leśne i selfie point. Na każdego uczestnika tej zabawy, który zdobył wszystkie punkty, czekała do odebrania mini nagroda oraz udział w losowaniu nagród głównych, ufundowanych przez naszych sponsorów. Nadleśnictwo Rudziniec udostępniło nam puzzle, plansze magnetyczne i gry, które przybliżyły nam życie lasu. Firma Hirschvogel Components Poland uczyła nas jak udzielać pierwszej pomocy i co robić w sytuacji zagrożenia życia. Można było zobaczyć z bliska jak wygląda wóz strażacki oraz ciężka praca tych służb. Firma „A Kuku” umożliwiła nam spotkanie z ptakami drapieżnymi i sowami. Dzięki Radzie Mieszkańców Sośnicowic na stoisku żywej edukacji „Walabia” można było zaprzyjaźnić się z kangurem, agamą brodatą, wężami, skorpionem, wijami, oposem i różnymi owadami, a podczas pokazu chemicznego zorganizowanego przez „Doświadczalnię.com” można było samodzielnie uczestniczych w prowadzonych eksperymentach badawczych. Atrakcją była też świetna zabawa z gigantycznymi bańkami mydlanymi. Podczas warsztatów plastycznych zorganizowanych przez fundację „Manufaktura kultury” dzieci samodzielnie projektowały i wykonywały owady. To stanowisko przypominało nam także o zbilżających się wakacjach, można było zapleść na głowie wakacyjne warkoczyki i zrobić sobie tatuaż. Młodsi uczestnicy festynu chętnie malowali chodnikowe graffiti.
Podczas festynu można było zjeść coś smacznego. Nasze mamy zadbały o wspaniałe wypieki, doskonałą kawę, smaczną kiełbaskę z grilla, hot-dogi i wyśmienity żurek. Dzieciom bardzo smakował popcorn. Hitem była jednak wata cukrowa ufundowana i robiona przez Radę Mieszkańców Sośnicowic.
Czas umilały nam występy muzyczne, wokalne i recytatorskie dzieci z klas młodszych oraz młodzieży. Nasi wspaniali chłopcy: Antek, Krzysztof i Michał zadbali o doskonałe nagłośnienie.

R.R.

(Zdjęcia w naszej Galerii)

Logowanie

ZIMOWE PÓŁKOLONIE 2020

CZYTAJ, JAK BYŁO

 

MSWiA PRZESTRZEGA

Więcej na stronie

Spot

 

Licznik odwiedzin

179529
TodayToday406
All_DaysAll_Days179529