Strona główna

SZKOLNE WYDARZENIA

BIEŻĄCE

Letnie półkolonie

W dniach od 22 lipca do 2 sierpnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Sośnicowicach przy ul. Gimnazjalnej zostały zorganizowane zajęcia dla młodych mieszkańców Sośnicowic, uczniów tutejszej szkoły podstawowej. Zajęcia były prowadzone przez cztery osoby. Były to nauczycielki naszej szkoły Dominika Magiera, Karolina Cynarska-Kluger, Dorota Chrzan i Małgorzata Wyrozumska. Nad organizacją całej imprezy czuwał kierownik Wiesław Wyrozumski.

Pierwszy dzień półkolonii rozpoczął się od spotkania ze wszystkimi uczestnikami. W ramach czynności organizacyjnych przedstawiono uczestnikom program zajęć półkolonii i omówiono zasady uczestnictwa i bezpieczeństwa podczas zajęć na terenie obiektu, jak i podczas imprez wyjazdowych. Wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy, każdej grupie przydzielony został nauczyciel opiekun.

Zajęcia w pierwszym i ostatnim dniu odbywały się w godzinach od 9:00 do 13:00 równolegle we wszystkich grupach wiekowych w sali komputerowej, gimnastycznej oraz w plenerze. Zajęcia miały charakter rotacyjny.
Aż osiem dni przeznaczono na wycieczki. Półkoloniści byli dwukrotnie na basenie, w Paniówkach i Knurowie, dwukrotnie w Żorach, w Muzeum Ognia i Miasteczku TwinPigs, w kopalni srebra w Tarnowskich Górach, w Parku Atrakcji i Rozrywki w Zbrosławicach, w Zoo w Chorzowie oraz w Cinema City w Gliwicach.

Uczestnicy stanowili bardzo grzeczną i zdyscyplinowaną grupę. Zajęcia odbywały się bez zakłóceń w miłej i sympatycznej atmosferze i pozwoliły uczestnikom na przyjemne spędzenie wolnego czasu podczas letnich ferii a na pamiątkę otrzymali płytę DVD ze zdjęciami z ich pobytu na kolejnej edycji letnich półkolonii.

Wiesław Wyrozumski

Logowanie

MSWiA PRZESTRZEGA

Więcej na stronie

Spot

 

Licznik odwiedzin

137097
TodayToday163
All_DaysAll_Days137097