Gościmy

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

74036
TodayToday119
All_DaysAll_Days74036

Logowanie

Dnia 27 października w Szkole Podstawowej im. Juliusza Rogera w Sośnicowicach odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Ceremonię swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście, a mianowicie przewodnicząca Rady Miejskiej - pani Regina Bargiel i dyrektor GZOPO - pan Grzegorz Klyszcz oraz dyrektor szkoły – pan Zbigniew Kotasiński, a także rodzice uczniów klasy I.

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem gości oraz występem artystycznym pierwszoklasistów, w czasie którego prezentowali oni swoją wiedzę i umiejętności zdobyte
w pierwszych tygodniach nauki. Następnie dyrektor szkoły uroczyście pasował uczniów, którzy przyrzekali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy
i szkoły.(…)”. Zaproszeni goście wręczali pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy oraz oryginalne prezenty przygotowane przez władze Gminy Sośnicowice .

W kolejnej części uroczystości wystąpili uczniowie klasy drugiej, którzy wraz
z wychowawczynią bardzo ciepło powitali najmłodszych kolegów i koleżanki wśród braci uczniowskiej, prezentując bardzo ciekawy montaż słowno-muzyczny, a następnie obdarowując pierwszaków upominkami.

Na zakończenie wszyscy zebrani udali się do sali na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klasy I.

Do końca roku zostało

dni Time's Up

Wiadomości

Onet Wiadomości

  • Peja i Jakub Żulczyk o wyroku skazującym rapera Bonusa RPK i akcji #MuremZaBonusem
    - To zaradny, twardy facet. Odpowiedzialny i bezkompromisowy, kiedy trzeba. Poradził sobie za kratami, wyszedł i walczy dalej. Pnie się w górę. Bardzo się rozwija. Wykroczył daleko poza uliczny rap. Prywatnie ma poukładane życie, dziecko, własny biznes... I nagle ktoś ten dorobek życia próbuje mu odebrać, choć nie ma dowodów, że zrobił coś złego. Dla mnie to po prostu przygnębiające - mówi Peja o Bonusie RPK, raperze skazanym na 5,5 roku więzienia za handel narkotykami.
  • Wiktoria cierpi na złośliwy nowotwór. Potrzebuje pomocy na leczenie w klinice w Meksyku
    Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie 2-letniej Wiktorii. Dziewczynka cierpi na złośliwego guza mózgu, który dał przerzuty. Wciąż brakuje ponad 300 tys. na leczenie w klinice w Meksyku. I Ty pomożesz pomóc!
  • Gdybym nie był Bonusem
    Czy żeby skazać człowieka, wystarczą zeznania gangsterów i piosenka, którą na sali sądowej zacytował prokurator? Bonus RPK idzie siedzieć na pięć lat, choć nie wiadomo, czy naprawdę jest winny.