Strona główna

SZKOLNE WYDARZENIA

BIEŻĄCE

EkoWalentynki

Zapraszamy do udziału w akcji ekologicznej organizowanej w naszej szkole. Dołączamy się do kolejnej edycji EkoWalentynki 2020. "EkoWalentynki" to ogólnopolska akcja edukacyjna realizowana od 2010 roku, której celem jest promocja selektywnej zbiórki i recyklingu zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W "EkoWalentynkach" zebrano dotychczas ponad 10 mln sztuk zużytych baterii. „Pragniemy pokazać, że podczas święta zakochanych na to najwspanialsze uczucie zasługuje również Ziemia. Przypominamy, że codzienna troska o otaczający świat, np. selektywna zbiórka zużytych baterii, jest najlepszym dowodem troski o naszą planetę” - mówi Dominik Dobrowolski – pomysłodawca i główny organizator akcji w Polsce.

 Tak, jak w poprzednich edycjach partnerami „EkoWalentynek” są:

- REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o.,
- Electro-System Organizacja Odzysku SEiE S.A.
- ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE,
- Organizacja Odzysku Opakowań S.A.
firmy, dzięki którym każdego roku wzrasta w Polsce poziom odzysku i recyklingu zużytych baterii oraz elektroodpadów.

14 lutego w zamian za przyniesione do szkoły zużyte bateria oraz sprzęt elektroniczny wręczać będziemy uczniom słodką niespodziankę.

Dlaczego nie wolno wyrzucać zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego łącznie z innymi odpadami?

Elektroodpady są źródłem cennych surowców, które można ponownie wykorzystać, oszczędzając jednocześnie naturalne zasoby naszej Ziemi. Zużyty sprzęt może zawierać np: ołów, kadm, chrom, brom, rtęć, freon; które są niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi oraz dla środowiska! Za wyrzucenie elektroodpadów w miejsca do tego nieprzeznaczone grożą wysokie kary pieniężne – do 5000 zł!

Już teraz zachęcamy do przynoszenia elektrogratów.

Akcją koordynuje pedagog Joanna Zajączkowska.

Logowanie

ZIMOWE PÓŁKOLONIE 2020

CZYTAJ, JAK BYŁO

 

MSWiA PRZESTRZEGA

Więcej na stronie

Spot

 

Licznik odwiedzin

159347
TodayToday442
All_DaysAll_Days159347