Strona główna

SZKOLNE WYDARZENIA

BIEŻĄCE

Wojewódzki Konkurs Recytatorski MAŁY OKR 2020 dla SUBREGIONU KATOWICE

Do tej pory uczennice i uczniowie, którzy wygrywali Gminne Konkursy Recytatorskie, jechali do teatru Cortez w Katowicach gdzie miały miejsce przesłuchania najlepszych recytatorów w województwie śląskim przed profesjonalną komisją. Organizatorem tego wydarzenia był Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach. Tym razem tak nie było. Ze względu na epidemię najpierw konkurs został odwołany. Po miesiącu przyszła wiadomość, że jednak się odbędzie w nowej formule - online. To była super wiadomość, godziny przygotowań nie pójdą na marne.

W tej sytuacji niezbędna była pomoc rodziców. Należało bowiem nagrać występ (wiersz i proza), który powinien trwać nie dłużej niż 5 minut i wysłać go na adres mailowy organizatora konkursu. Cóż i w czasach kwarantanny trzeba sobie dawać radę.
Przygotowywałam do konkursu dwie uczennice - Laurę Folwaczny z kl. Va i Martę Wójciak z kl.Vb. ze Szkoły Podstawowej w Sośnicowicach. Wspólnie z rodzicami podjęły decyzję o starcie. Spotykałyśmy się na Skypie, omawiając poszczególne fragmenty utworów, ćwicząc dykcje, wymowę, mimikę twarzy. To były bardzo ciekawe spotkania. A potem wielka praca rodziców, którzy nagrywali swoje pociechy, przesyłali do mnie nagranie. Omawiałam je z dziewczynkami, co nieco poprawiałyśmy i znowu nagranie. Finałem było przesłanie gotowego nagrania do Katowic i czekanie na werdykt.
W piątek – 22 maja wszystko stało się jasne. W doborowej stawce 39 uczestników z całego województwa śląskiego z klas IV-VI
MARTA WÓJCIAK ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SOŚNICOWICACH ZOSTAŁA JEDNĄ Z 7 LAUREATÓW WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO MAŁY OKR 2020 DLA SUBREGIONU KATOWICE
Marta bardzo dużo pracowała, zawsze chętna, skupiona, zaangażowana. Ogromnie się cieszę, że została zauważona, wielkie gratulacje Marta. Jestem z Ciebie bardzo dumna !!!


A.Bielewicz-Ozga (n-l j.polskiego) SP.Sośnicowice

Logowanie

STOP COVIDBaner na stron www

 Więcej informacji na stronie 

https://www.gov.pl/web/protegosafe

pobrane

 

MSWiA PRZESTRZEGA

Więcej na stronie

Spot

 

Licznik odwiedzin

362401
TodayToday38
All_DaysAll_Days362401