Strona główna

SZKOLNE WYDARZENIA

BIEŻĄCE

Wycieczka szkolna.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce w Góry Świętokrzyskie w ramach programu „POZNAJ POLSKĘ 2023”.

Rankiem 12.06.2023  uczniowie klas: IV , V i VI  wraz ze swoimi opiekunami spotkali się przed szkołą w doskonałych humorach. Udawaliśmy się na dwudniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Pogoda nam sprzyjała, pięknie świeciło słońce był lekki wiaterek czyli nie za ciepło i nie za zimno, tak w sam raz.

Pierwszy przystanek to Dworek Mikołaja Reja w Nagłowicach. Malutki, otoczony ogrodem i pełny pamiątek po wybitnym pisarzu. Uczniom najbardziej podobały się starodruki pisane staropolszczyzną. Mieli problemy z ich przeczytaniem, naprawdę można było połamać sobie język. Po zwiedzeniu z przewodnikiem dworku, zrobiliśmy kilka zdjęć, zakupiliśmy trochę pamiątek i ruszyliśmy w dalszą drogę.

 Drugi przystanek to ruiny zamku w Chęcinach. Piękny, stojący na wzgórzu i jak nam powiedziano wspaniale oświetlony wieczorową porą, został przez nas zdobyty. Mało tego naszym „ łupem” padła jego najwyższa wieża. Wdrapaliśmy się na nią i stamtąd podziwialiśmy panoramę Kielc i otaczających je Gór Świętokrzyskich. Cudowne widoki!

Kiedy wydawało się, że nie ma już nic ciekawszego i piękniejszego, dotarliśmy do Kadzielni – miejsca spotkań kieleckich czarownic. To skały otoczone wodą z pięknym amfiteatrem, w którym rokrocznie odbywają się koncerty pt. „Sabat czarownic”.

Naszą podróż tego dnia zakończyliśmy na Wzgórzu Zamkowym. Pospacerowaliśmy po Rynku i malutkich, kieleckich uliczkach. Przeszliśmy deptakiem H. Sienkiewicza i udaliśmy się na zasłużony odpoczynek do hotelu w Szklanej Hucie. Wieczór spędziliśmy grając w piłkę, bawiąc się na placu zabaw. 

Niestety drugi dzień przywitał nas chmurami i rześkim powietrzem. Wcale nas to nie odstraszyło. Po bardzo dobrym śniadaniu wyruszyliśmy na pieszą wędrówkę na Św. Krzyż. Pięliśmy się do góry, podziwiając piękne drzewa, krzewy i głośno śpiewające różnorodne ptaki. A było na co patrzeć – jodły, buki, czego słuchać – dzięcioły, rudziki czy zięby. A potem widok z platformy na świętokrzyskie gołoborza. Cudownie, tym bardziej, że chmury się podniosły i była bardzo dobra widoczność. Po wejściu zwiedziliśmy Bazylikę i oczywiście stały punkt wyjazdu, zakup pamiątek, po czym zejście mocno w dół do autokaru i przejazd do Energetycznego Centrum Nauki.

A tam prawie półtorej godziny zabawy i eksperymentów. Należało wypróbować swoich możliwości na każdym urządzeniu. To interaktywna wystawa, dzięki której możemy wyruszyć w podróż do świata energii. Mogliśmy znaleźć odpowiedzi, ba samemu bez niczyjej pomocy przeprowadzić eksperymenty, o których nie mieliśmy do tej pory pojęcia. Zmęczeni ale zadowoleni udaliśmy się w powrotną drogę do Sośnicowic. Szybko upłynęły te dwa dni, uczniowie grzeczni, zadowoleni i pełni nowych wrażeń powrócili do codzienności.

 


biblioteka 2

KATALOG ONLINE BIBLIOTEKI

Sposób logowania jest taki sam, jak do dziennika elektronicznego.

Logowanie

SZKOŁA BIERZE UDZIAŁ W PROJEKCIE "POZNAJ POLSKĘ".
Baner na stron www

 Więcej informacji na stronie 

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/poznaj-polske

meinPolskiLad 

MSWiA PRZESTRZEGA

Więcej na stronie

Spot

 

Licznik odwiedzin

736405
TodayToday76
All_DaysAll_Days736405