Strona główna

SZKOLNE WYDARZENIA

BIEŻĄCE

Akcja ekologiczna - EkoWalentynki

Nasza szkoła dołączyła się do akcji ekologicznej EkoWalentynki - czyli kochamy recykling. Pomysłodawcą akcji jest ekolog i podróżnik pan Dominik Dobrowolski. Każdy, kto w dowód miłości do naszej planety od 14 lutego przyniósł do szkoły zużyte baterie czy inne elektrośmieci nagrodzony został serduszkowym lizakiem.


Włączenie się do akcji to okazja do edukacji ekologicznej, uwrażliwienia nas na konieczność zadbania o środowisko naturalne, propagowania selektywnej zbiórki odpadów oraz uświadomienia, że elektroodpady są źródłem cennych surowców, które można ponownie wykorzystać, oszczędzając jednocześnie naturalne zasoby naszej Ziemi. Uczniowie mogą także dowiedzieć się, że zużyty sprzęt może zawierać np.: ołów, kadm, chrom, brom, rtęć, freon; które są niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi oraz dla środowiska! Zainteresowanie starszych uczniów wzbudził także ciekawy film, przygotowany przez organizatora:

    https://www.youtube.com/watch?v=596CFo8RvZ0&t=38s


Dzięki Waszemu dotychczasowemu zaangażowaniu udało nam się zebrać mnóstwo elektrogratów oraz 7 pudełek baterii!
Dziękujemy Organizatorowi za możliwość włączenia się do akcji, uczestnikom za miłość do Ziemi. Akcja ekologiczna potrwa w naszej szkole do końca marca. Zachęcamy zatem do przynoszenia baterii i elektrogratów, a w zamian można częstować się lizakami wystawionymi przy miejscu zbiórki (składowanie elektrośmieci i odbiór lizaków w budynku przy ul. Gimnazjalnej).

 Koordynatorzy akcji:
Zuzanna Wilczek
Joanna Zajączkowska

 


biblioteka 2

KATALOG ONLINE BIBLIOTEKI

Sposób logowania jest taki sam, jak do dziennika elektronicznego.

Logowanie

SZKOŁA BIERZE UDZIAŁ W PROJEKCIE "POZNAJ POLSKĘ".
Baner na stron www

 Więcej informacji na stronie 

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/poznaj-polske

mein BIP

MSWiA PRZESTRZEGA

Więcej na stronie

Spot

 

Licznik odwiedzin

803986
TodayToday21
All_DaysAll_Days803986